Jak zamówić faks ekologiczny

Korzystanie z tradycyjnych maszyn faksowych jest w ostatnim czasie coraz mniej popularne. Wielu użytkowników decyduje się na faks ekologiczny, który jest zdecydowanie dużo łatwiejszy i tańszy. Gdy tylko wpiszemy w wyszukiwarkę internetową hasło ‘faks internetowy’, wyświetli nam się wiele serwisów oferujących tego typu usługi. Aby zacząć z tego korzystać, wystarczy się zarejestrować i opłacić abonament (oraz doładować konto – w sytuacji, gdy chcemy również wysyłać faksy, a nie tylko odbierać).

Faks ekologiczny jest zdecydowanie tańszą opcją niż korzystanie z usług popularnych operatorów i utrzymywanie standardowej linii stacjonarnej. Dodatkowo, oszczędzamy również na tradycyjnej maszynie faksowej, gdyż jest ona w tym przypadku po prostu niepotrzebna. Wystarczy mieć dostęp do poczty e-mail oraz posiadać gotowe dokumenty do wysyłki (np. w formacie JPG, doc, xlsl). Sami decydujemy również, czy chcemy wydrukować dokument, który otrzymamy od kogoś faksem, czy też nie.

Są również sytuacje, że niektóre osoby potrzebują jedynie jednorazowo wysłać faks, bez utrzymywania na stałe numeru faksowego. Wtedy można skorzystać z usług serwisów, które oferują bezpłatny okres testowy. Można tu bez opłacania abonamentu wysłać faks, wystarczy jedynie doładować konto.

e-Faks.pl

Po rejestracji w usłudze faksu ekologicznego, można korzystać z wybranego przez siebie numeru, z dowolnej strefy numeracyjnej w Polsce. Dodatkowym plusem jest bezpłatny, 7 –dniowy okres testowy, podczas którego można bezpłatnie testować odbieranie faksów. Po upływie okresu testowego, trzeba zdecydować, czy chce się dalej korzystać z usługi. Jeśli tak, wystarczy opłacić abonament (opłata roczna to koszt 221,40zł). Aby wysyłać faksy, trzeba dodatkowo doładować konto (minimalne doładowanie to 4zł). Środki z doładowania można wykorzystać w okresie ważności konta. Minuta transmisji kosztuje 9gr, naliczanie jest sekundowe.

Więcej szczegółów znajduje się na stronie: www.e-faks.pl